Blog

10 września 2015 Dariusz Rusin

Aplikacja mobilna eSKY już dostępna

Aplikacja mobilna eSKY już dostępna

Niedawno, do użytkowników z Europy i Ameryki Południowej, trafiła aplikacja mobilna eSKY – pierwsze miesiące pokazują, że została ciepło przyjęta. Postanowiliśmy więc napisać kilka słów o tym, czym kierujemy się w procesie jej tworzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=vujQfgaBXF0

Mamy świadomość, że nasza aplikacja to nie jest jednorazowy produkt, który wejdzie na rynek
i będzie tylko od czasu do czasu aktualizowany, lecz żywy organizm, gdzie ilość nowych funkcjonalności będzie ciągle rosła, a każdy sprint będzie kończył się inkrementem. Z tego powodu już od początku położyliśmy duży nacisk na modularną architekturę, chociażby wspomagając się bibliotekami do dependency injection. Rzeczą oczywistą dla nas jest także to, że kod musi być czysty. Tworzymy go starając się przestrzegać pryncypiów programowania (np. SOLID), a recenzja kodu jest punktem obowiązkowym w naszym toku pracy.

Mamy do czynienia również z rozwiniętą komunikacją z naszymi serwerami. W celu zmniejszenia ilości zapytań wychodzących z telefonu postawiliśmy przed sobą kolejne wyzwanie – stworzenie własnego API dedykowanego dla urządzeń mobilnych. Podobnym rozwiązaniem może się pochwalić np. taki gigant, jak Netflix.

Nie zapominamy także o najważniejszej kwestii – osobach korzystających z naszej aplikacji. Współpracując ze specjalistami użyteczności oraz grafikami, przygotowujemy prototypy, które następnie trafiają do testów z użytkownikami.

Dobrym przykładem takiej realizacji są np. Okazje (dzięki tej funkcjonalności, już wkrótce będzie można znaleźć loty w naprawdę niskich cenach). Istotnym celem było dla nas to, by interfejs był prosty i przyjazny. Przygotowaliśmy trzy prototypy, między innymi oparte o kalendarze oraz wykres słupkowy. Wyniki badań z użytkownikami dały nam jasny kierunek, która z wersji powinna być rozwijana. Jesteście ciekawi rezultatów? Już wkrótce Okazje pojawią się w naszej aplikacji.

To tylko rzut światła na naszą codzienną pracę w zespole Aplikacji Mobilnych. Chętnie podzielimy się z Wami szczegółami naszej pracy – śledźcie nasz blog it.eSKY.pl.

 

Zobacz na blogu

09.09.2022
Marcin Jahn
It’s Not Just HTTP It’s Not Just HTTP

In today’s world of cloud-based solutions, distributed systems, and microservices-based architectures, network communication is a...

23.08.2022
Adam Mrowiec
Konferencja IPC 2022 Berlin Konferencja IPC 2022 Berlin

Pandemia wreszcie się kończy, dlatego w tym roku postanowiliśmy wrócić do naszych wyjazdów na konferencje....